Dlaczego warto budować dom drewniany?

Dlaczego warto budować dom drewniany?

W ostatnich latach coraz większa popularnością zaczynają się cieszyć, także w Polsce, lekkie domy drewniane. I choć dziś zdecydowanie chętniej wybieramy domy z cegieł, to te drewniane mają wiele zalet.

Szybka budowa

Po pierwsze domy drewniane buduje się bardzo szybko – powstać mogą w ciągu około trzech miesięcy, o ile budujemy od podstaw. Jeśli zaś budowa odbywa się z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych, a więc gotowych do montażu, dom stanąć może na działce nawet w ciągu kilku dni! Nadmienić warto, że krótszy czasu budowy, to także spore oszczędności finansowe.

Ekonomicznie opłacalne

Mówiąc o oszczędnościach finansowych, warto podkreślić, że również ze względu na koszty materiałów, budowa domu drewnianego będzie o wiele mniej wymagająca, jak chodzi o ilość pieniędzy, które są potrzebne do jej ukończenia. Sama konstrukcja – lekka, niewymagająca solidnego i głębokiego fundamentu także pozytywnie wpływa na koszty budowy – poświęcamy mu bowiem mniej czasu oraz mniejszą ilość materiałów.

Wygodna rozbudowa i większa powierzchnia

Dużą zaletą jest również sam sposób konstrukcji domu drewnianego o lekkim szkielecie – na takiej samej powierzchni, dzięki cienkim ścianom, uzyskać możemy znacznie więcej powierzchni, niż w domu murowanym. O wiele łatwiej jest też przeprowadzić rozbudowę, czy też dobudowę kolejnych elementów. Problemów nie ma również z wymianą izolacji.

Energooszczędność drewnianej konstrukcji

Uwagę zwrócić należy także na energooszczędność domów drewnianych. Drewno samo w sobie jest doskonałym materiałem izolacyjnym, a jego dodatkowe wyłożenie folią paraizolacyjną oraz wełną mineralną sprawi, że będziemy mogli liczyć na duże oszczędności związane z ogrzewaniem.

Możliwość budowy zimą

Na koniec, wspomnieć warto o tym, że domy drewniane o lekkiej konstrukcji można budować, niezależnie od pory roku – poza fundamentami, prace wykonywane są „na sucho”, więc nie ma obawy o zamrożenie się, czy też inną formę zniszczenia materiałów budowlanych.